6. června – ZPĚVOMAT!

ZPĚVOMAT

Pod vedením pěti skvělých lektorů rozezní v pondělí 6. června odpoledne pražské ulice Zpěvomat. Pro účastníky i kolemjdoucí je zcela zdarma - připojte se k nám, hlásit se můžete už teď!

KDE ZPĚVOMAT UVIDÍTE?

Dejvická - Zdeněk Lahoda a jeho skupinka 14:30-17:00
Anděl - Mirka Novak a její skupinka 14:30-17:00
Jungmannovo náměstí - Antonia Nyass a její skupinka 15:00-17:30
Karlovo náměstí - Petr Wajsar a jeho skupinka 15:00-17:30
Nám. Míru - Jana Koubková a její skupinka 15:30-18:00

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je  "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostředu kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

Co je smyslem? Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

 

Fotky z loňského ročníku (a další naleznete ZDE) :

    

 

 

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno ve skupinkách cca 15 lidí, tedy po jednotlivých kruzích. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Celkový čas je tedy celý den - zhruba od 9.00 do 18.00. Každý zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

 

KDO BUDOU LETOŠNÍ LEKTOŘI?

Za dámy:
- Antonie Nyass, zpěvačka Yellow sisters, sbormistryně ve velkolepém projektu Řeky a zajímavá žena zkrátka.
- Jana Koubková, nestorka vokální improvizace v Čechách, nepřehlédnutelná dáma, která vířila stojaté hudební vody už za normalizační ČSSR a v dalších dobách v tom s chutí pokračovala, zpěvačka milující jazz, improvizaci a hru se slovy.
- Mirka Novak, zpěvačka s hlasem jako barák a nakažlivou radostí z hudby!

Z pány:
- Petr Wajsar, skladatel, zpěvák a Sketa (pravděpodobně jen ta hudebníwww.skety.cz )
- Zdeněk Lahoda, sbormistr se spoustou ztřeštěných zábavných nápadů a šikovný zpěvák k tomu.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, PŘIHLAŠTE SE ZDE. Pokud máte nějaké otázky, můžete se obrátit na Zuzanu Šrůmovou na mailu zpevomat@hlasohled.cz nebo telefonním čísle 777 852 195. Účast je zdarma, přihlášení by měli minimální muzikální zkušenost a hlavně chuť jít do toho :-)

Těšíme se!

 

CZ / EN