24.–25. září – Do tajů vokálního a a capella jazzu – Lauren KINHAN (USA)

DO TAJŮ VOKÁLNÍHO A A CAPELLA JAZZU

vede Lauren KINHAN (USA)

 

víkend 24.-25. září 2016 

 

ONLINE PŘIHLÁŠKA ZDE

Zveme Vás na dvoudenní hlasovou dílnu zaměřenou na skupinový i sólový zpěv pod vedením členky hvězdného a capella souboru celosvětového ohlasu, New York Voices.

Lauren Kinhan není jen osobitou zpěvačkou, ale také skladatelkou a aranžérkou. S účastníky pražské dílny se podělí o své mnohaleté zkušenosti s interpretací a s aranžováním vokálních skladeb. Na dílnu se můžete hlásit jako sólisté nebo jako zájemci o trénink pěveckých dovedností v rámci a capella souboru, vítané jsou i celé vokální skupiny.

Lauren vyzývá sólové zpěváky, aby si přinesli 1 až 2 skladby, na kterých chtějí pracovat. Zabývat se budeme prací s textem i s hlasovou technikou. Přineste si, prosím, s sebou vytištěné texty a notový zápis v tónině, ve které písně zpíváte. Vítané jsou jazzové standardy, nové interpretace popových písní i původní skladby. Hlavním principem společné práce bude tvořivý přístup.

Ti, kdo by se chtěli zapojit a stát se v rámci workshopu součástí jazzového a capella souboru, dostanou předem mailem dvě skladby, které pak společně budeme prozkoumávat a pilovat. Budeme pracovat na dynamice a zkoumat, jaký osobitý vklad může do skladby zpěvák přinést. Čím více budete první den připraveni, tím více toho budeme schopni zvládnout. Budeme mluvit o barevnosti a texturách hlasu, o dynamice, vzájemném propojení jednotlivých hlasů, o použití vibráta apod - o všem, co přichází do hry od chvíle, kdy dostanete na papíře notový zápis, až po vystoupení.

Na dílně také uvítáme již existující vokální jazzové skupiny, které budou mít možnost individuální konzultace zpívaných skladeb tak, aby se v jejich interpretaci zpěváci dále posunuli. 

Víkend bude uzvařen komorním koncertem pouze pro účastníky, kdy Lauren za doprovodu pianisty Tomáše Jochmanna zazpívá jazzové standarty i vlastní skladby tak, aby zaznělo pestré spektrum možností moderního a progresivního jazzového projevu. Po koncertě bude následovat diskuze s účastníky.

Vítaní jsou zpěváci všech úrovní.

Více o Lauren Kinhan

 

Místo a čas konání: Dílna bude probíhat v  sobotu 10.00-13.00 a 14.30-17.30 a v neděli 9.30-12.30 a 14.30 - 16h v prostorách Karlínského spektra, Karlínské náměstí 356/7 a bude tlumočena do češtiny. Cena za dílnu je 1850,- (snížená cena 1750,- platí pro studenty, důchodce a osoby na RD). 

ONLINE PŘIHLÁŠKA ZDE

 

Workshop probíhá za podpory velvyslanectví USA.

 

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350/600/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

 

 

CZ / EN