7.–8. května – Zvuk hlasu – Verity STANDEN (Velká Británie)

ZVUK HLASU

vede Verity STANDEN (Velká Británie)

sobota a neděle 7. a 8. května

 

 

Dvoudenní workshop s mimořádným talentem evropské divadelní scény, zpěvačkou a režisérkou Verity Standen. Dílna bude otevřena všem zájemcům bez ohledu na míru zkušeností. 

První den bude zaměřen na hlasové techniky – spletité harmonie, hoquetus (sdílení melodií zpěváky), a učení se tradičních evropských lidových písní, ze kterých Verity čerpá inspiraci pro vlastní tvorbu.

Během druhého dne budou účastníci zkoumat možnosti využití těchto technik pro tvorbu originálního díla. Pomocí jednoduché inspirace z každodenního života povede Verity skupiny  tomu, aby navrhly a složily krátké hudebně dramatické kompozice.

Verity Standen žije v Bristolu ve Velké Británii. Za dílo HUG, se kterým je momentálně na mezinárodním turné, získala cenu Off West End TBC Award 2016. Před nedávnem dokončila druhé turné po Velké Británii s a cappella představením Mmm Hmmm.

Postupy, které Verity používá, se soustředí převážně na nedoprovázený lidský hlas, hru se stupnicemi, intimitu a prostor pro objevování nových způsobů prožívání vokální hudby.

Více o lektorce ZDE.

Místo konání: Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2. Dílna bude probíhat v sobotu od 10 do 17.30 a v neděli od 10.00 do 16.00, pokaždé s 90 min pauzou na oběd. Cena za dílnu je 1750/1550 Kč pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude tlumočena do češtiny. Pro mimopražské možnost přespání po domluvě, tel. 603 52 57 52 nebo produkce@hlasohled.cz.

PŘIHLÁŠKA NA DÍLNU ZDE.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600 Kč/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN