6. října – ZPĚVOMAT v Plzni!

ZPĚVOMAT v Plzni!
 
 
se tentokrát rození na třech místech v Plzni v rámci programu Pěstuj prostor a za podpory Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015
 
 
 
Kde?
 
NA AMERICKÉ TŘÍDĚ (u pomníku)
U BRANKY (Smetanovy sady)
NA CHODSKÉM NÁMĚSTÍ (severní cíp parčíku)
 
Co?

Chceme zasáhnout zpěvem lidi na ulici, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. Pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Jak?
 
V dopoledních hodinách budou probíhat zdarma dílny (9:30 – 13:00) se třemi zkušenými hudebníky. Odpoledne (14:30-19:00) se tři skupinky zpěváků přesunou do centra Plzně a rozezvučí rušná místa pro vaši potěchu. V kruhu mezi zpěváky budou tři židle a na ty bude mít možnost usednout kdokoli z kolemjdoucích. Když se rozhodne a nechá se vtáhnout do kouzelného Zpěvomatu, prostoupí ho hudba, která vznikne pouze pro něj.
 
Kdo?
Zpěvomat tentokrát povedou tito tři zkušení hudebníci a zpěváci:
 

Ridina Ahmedová                    Zdeněk Lahoda                        Mirka Novak
 

Ridina Ahmedová je zakladatelkou projektu Hlasohled, který již sedmým rokem zve na pravidelné workshopy práce s hlasem. V rámci tohoto projektu založila Zpěvomat, který již proběhl v Pardubicích a v Praze. Ridinu zajímají možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje a v tomto oboru patří mezi nejrespektovanější osobnosti. Prostřednictvím svých dílen se pokouší zprostředkovávat účastníkům zkušenost,  proč je smysluplné, očistné a silné zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně podrobovat estetickému hodnocení.

Zdeněk Lahoda je absolventem SPŠ výroby hudebních nástrojů v Kraslicích. Po pěti letech studia na PF v Plzni působí jako pedagog. je členem opery divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Ideově vede a zpívá ve vokálním kvintetu Hlasoplet. Zpíval též ve dvou rockových skupinách a několika sborech. V současnosti se věnuje autorské tvorbě ve dvojici s textařem Vilémem Dubničkou. Žádný strunný nástroj mu není dost cizí. V roce 2009 založil vlastní dětský pěvecký sbor Lahoda. Věnuje se také handicapovaným dětem v občanském sdružení Ty a Já.

Mirka Novak se narodila na Šumavě. Pro silnou touhu nabýt co nejvíce zkušeností navštěvuje pravidelně USA, kde vyučuje a koncertuje s významnými hudebníky z oblasti jazz, soul, funk, fussion... Diky své vysoké schopnosti empatie trénuje zpěváky na české a zahraniční hudební scéně, svou vlastní velmi přirozenou metodou už 11 let. Mimojiné, drží také magisterský titul v oboru Psychologie - Hudba.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu. S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cílem setkání a účastníci jsou nejednou překvapeni, kolik radosti jejich „nedokonalé zpívání” dokáže posluchačům předat.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napiště nám na produkce@hlasohled.cz nebo volejte Haně Blažkové na tel 603 525 752. Účast je zdarma, přihlášení by měli minimální muzikální zkušenost a hlavně chuť jít do toho :-)

Těšíme se na vás!

CZ / EN