25. května – ZPĚVOMAT!

ZPĚVOMAT

Pod vedením pěti lektorů rozezní v pondělí 25. května odpoledne pražské ulice Zpěvomat. Pro účastníky i kolemjdoucí je zcela zdarma - připojte se k nám!

Zpívat se bude na pěti místech:
- na Andělu (pěší zóna u metra před Albertem) uslyšíte skupinku s Petrem Wajsarem - 14.30-17.00
- na Tylově náměstí (u KFC)  potkáte skupinku s Hankou Říhovou - 14.30-17.00
- na náměstí Míru (u kostela)  vás přivítá se svojí skupinkou Michal Hájek - 15.00-17.30
- na Jungmannově náměstí (u sochy Jungmanna) máte možnost zakotvit u skupinky Lukáše Prchala - 15.00-17.30
- a na Dejvické (u autobusů směr Suchdol) se ukáže se svými zpěváky Patrik Kee Kedzierski - 15.30-18.00

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je  "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostředu kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

Co je smyslem? Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Po Praze se rozezní ve stejnou dobu, tj v pondělí odpoledne, pět kruhů Zpěvomatu a každý povede jiný lektor. Letošními lektory jsou zpěvačka a milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a zpěvák Petr Wajsar.

Fotky z loňského ročníku (a další naleznete ZDE) :

    

 

 

 JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno ve skupinkách cca 15 lidí, tedy po jednotlivých kruzích. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Každý zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání¨ dokáže předat posluchačům.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napiště nám na zpevomat@hlasohled.cz nebo volejte Zuzce Šrůmové na 777 852 195. Účast je zdarma, přihlášení by měli minimální muzikální zkušenost a hlavně chuť jít do toho :-)

Těšíme se!

 

 

 

CZ / EN