25. července – 1. srpna – Melodické tělo – Smadar EMOR (Izrael)

letní dílna MELODICKÉ TĚLO

25. červenec - 1. srpen, Slavonice

vedou Smadar EMOR (Izrael) a Petra URBANCZYKOVÁ (ČR)

 MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

Již tradičně strávíme červencový týden v malebných Slavonicích, tentokrát s choreografkou a zpěvačkou Smadar Emor. Smadar vedla v Praze dílnu v prosinci 2013 a jsme rádi, že se vrací, aby nám nabídla hlubší vhled to své práce s hlasem a tělem. Lektorka říká, že dílna bude místem, kde se pohyb, zvuk, tanec a píseň stanou zpátky přirozenou a organickou jednotou.

Každý společný den se bude skládat ze tří částí:

- Budeme se věnovat cvičením, která propojí dech, pohyb a hlas a pomohou nám uvědomit si své přirozené tělesné impulzy a rytmy. Budeme rozvíjet osobní tvořivost a budeme improvizovat i ve skupině, abychom si posílili schopnost být součástí celku, aniž bychom přitom ztratili svou indivitualitu a autentický vnitřní hlas. 

- Budeme rozšiřovat své pohybové a hlasové možnosti co do dynamiky, barevnosti, objemu, budeme pracovat s tělesnou rezonancí, "akustickými obrazy"  i s pohybovými kompozicemi. Tím obohatíme svou škálu nástrojů vyjádření, abychom mohli vytvářet malé kompozice "vokálního tance".

- Budeme sólově i ve skupině pracovat na malých kompozicích, v nichž se propojí struktura s improvizací. 

Dílna posílí dispozice účastníků - výsledkem práce bude intenzivní zkušenost vlastního těla, větší bohatost hlasového projevu, jak ve zpěvu, tak i v řeči, otevřou se nové možnosti tvořivosti. Dílna je vhodná pro zájemce, kteří se zabývají hlasem nebo tělem - neočekává se od Vás, že máte zkušenosti s oběma oblastmi.

Více informací o Smadar Emor naleznete ZDE.

 

DECH, POHYB, HLAS

Druhým doplňujícím předmětem bude práce s dechem, kterou povede Petra Urbanczyková (www.dychat.eu ).

Slovy lektorky:

"To je na dechu to krásné, že nám přináší opravdovou vnitřní radost, kterou potom můžeme nechat proudit ven zpěvem, a tak máme možnost ji sdílet.
Odmalička zpívám. Písničky jsem se učila od své maminky, babičky a tety. Když se dědeček s babičkou odstěhovali z rodného kraje, byly písničky to, co jim pomáhalo udržet se svých kořenů. Na zpěvu jsem se učila cítit. Poznávala jsem se v těch písních. To můj byl smutek v nich, lítost, zklamání, strach, vztek, žárlivost. Ale také mi ukazovaly cestu ke smíření, radosti, odpuštění a humoru. K tomu, že potřebuji jít za HLASEM svého srdce."

Účastníci zažijí sled dílen s hravými dechovými, pohybovými a hlasovými etudami.

Ponoříme se do svého dechu ( znovuobjevení komfortního a plného dýchání, relaxační a léčebné techniky východu - jóga, tai-chi, buto), uchopíme dech jako průpravu na cestě k jednotě .

Budeme pozorovat, jak se navzájem ovlivňují dech a naše emoce, pokusíme se dát dechu takové podmínky, že všechny 4 fáze budou fyziologicky i emočně volné.

Budete mít možnost procítit a poznat, jaký poměr pružnosti a pevnosti zrovna a právě my potřebujete pro sebe získat v těle a tím také ve svém životě. V případě zájmu bude možná i invididuální konzultace ve volném čase -  v ceně dílny.

Více o Petře Urbanczykové si můžete přečíst ZDE.
 

DÍLNA

 

Slavonice jsou malé starobylé městečko, které jako jedno z mála v Čechách zůstalo zachováno v renesanční podobě.

Příjezd do Slavonic bude v průběhu soboty 25. července, večer zahájíme krátkým setkáním. V neděli 26. července ráno začne výuka, celkem bude 6 výukových dnů. Výuka bude probíhat v krásném sále v prvním patře tzv. Staré školy, situované přímo na renesančním náměstí. Účastníci budou absolvovat tři hodiny práce s tělem a hlasem dopoledne, po obědě pak kratší blok práce s dechem a na konci dne blok práce s hlasem a tělem. Přesný rozvrh bude včas upřesněn.  Výuka bude vedena v angličtině a tlumočena do češtiny. 

Cena dílny je 6 550,- Kč a zahrnuje kurzovné a snídani. Snídaně bude společná a bude mít podobu vynikajícího pestrého a zdravého bufetu. 

Nabízíme možnost zamluvit si v přihlášce také ubytování v takzvaném Secesním domě, viz fotografie, kde je k dispozici také kuchyňka a ubytovaní budou bydlet ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích. Je na místě upozornit, že i přes celkem příjemné prostředí ubytovny se jedná o zrekonstruovaný bývalý internát, takže jsou na každém patře jen jedny sprchy, které slouží mužům i ženám a kde se dotyčný vždy při sprchování zamyká. Nicméně účastníci to vždy zvládli bez újmy :-) a cenově je to v rámci Slavonic bezkonkurenčně nejvstřícnější varianta ubytování. Cena za ubytování je 200,-/noc, celkem tedy 1400,-.Kdo by chtěl bydlet jinde, může si ubytování zajistit samostatně dle vlastního výběru - ve Slavonicích je pestrá škála hotelů a penzionů, několik kilometrů od Slavonic také kemp. Informace jsou k dispozici např. na stránkách www.i.slavonice-mesto.cz anebo můžeme i ze zkušenosti poradit, pokud nám napíšete/zavoláte.

Důležitá informace: ubytování v Secesním domě můžeme s jistotou zajistit jen zájemcům přihlášeným do 30. června! K tomuto datu musíme závazně nahlásit počet rezervovaných lůžek a později přihlášeným již nemůžeme stoprocentne zaručit, že ještě bude místo (byť je možné že třeba bude) - ubytování bude zamluveno na dotaz.

Také bude možné zamluvit si společný oběd - pokud se sejde min.15 zájemců, vařila by nám skvělá specialistka na vegetariánskou kuchyni, Monika Šatavová. Jídlo skládající se z polívky, hlavního jídla a salátu nebo moučníku by stálo 120 Kč. Ze zkušenosti víme, že její jídlo uspokojí i náruživé masožravce :-) Tato varianta je výhodná mj i proto, že umožní více si v polední pauze odpočinout.

Letos bude také pro ty,  kdo by chtěli jet s dětmi, možnost hlídání pro děti od pěti let. Hlídání organizuje a zajišťuje Slavonická renesanční o.p.s., www.zdrojslavonice.cz,  více informací podá Olga Žampová, tel 602 57 10 87.

PŘIHLÁŠKA NA DÍLNU JE KE STAŽENÍ ZDE.

CZ / EN