22.–24. května – Zpěv jako jazyk duše: Zkušenost s hlasem jako nástrojem vnitřní i mezilidské transformace při zkoumání smrti a posmrtné existence v hospicovém zařízení – Signe Marie LINDSTRØM (Dánsko)

ZPĚV JAKO JAZYK DUŠE - zkušenost s hlasem jako nástrojem vnitřní i mezilidské transformace při zkoumání smrti a posmrtné existence v hospicovém zařízení

vede Signe Marie LINDSTRØM (Dánsko)

víkend 22.-24. května

 

 

ukázka kreseb pacientky -  z kazuistiky prezentované na konferenci Hlasohledu

 

Signe Marie Lindstrøm se do Čech vrací poté, co v listopadu 2014 vystoupila na konferenci HLASOHLED a téma, které přinesla, se ukázalo natolik nosné a inspirativní, že jsme se rozhodli ji co nejříve znovu pozvat a nabídnou jí větší prostor.

Signe již sedmým rokem pracuje jako muzikoterapeutka s vážně nemocnými či umírajícími pacienty a s jejich rodinami v dánském hospicu Kamillianer Gårdens. Mimo to se také věnuje práci s ženskou skupinou a s mládeží a dále i individuální terapii v Centru pro rehabilitaci traumatizovaných uprchlíků. Její zkušenosti s prací s umírajícími přinášejí do českého prostředí téma, které zde zatím není příliš prozkoumáno, natož klinicky praktikováno. Navíc tyto poznatky přinášejí obecné poznání o udivujících možnostech práce s hlasem.

Loňská přednáška Signe byla strhujícím zážitkem a její workshop bude jistě pozoruhodný. Rozdělili jsme jej do dvou částí - v pátek a v sobotu dopoledne proběhne teoretický rámec, v rámci kterého budou prezentovány i kazuistiky z klinické praxe. V sobotu odpoledne a v neděli pak bude následovat praktická část dílny s řadou cvičení a technik. 
Pro ty, které by to zajímalo, je ZDE ke stažení PDF prezentace z listpadové konference, kterou Signe dala zdarma k dispozici (v angličtině).

Dílna bude vedena v angličtině a bude tlumočena do češtiny.

Více informací o lektorce naleznete ZDE.

Přihláška je ke stažení ZDE.

Místo konání: Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2. Dílna bude probíhat v pátek od 17 do 19h, sobotu od 10 do 17h a v neděli od 10h do 16h, pokaždé s 90 min pauzou na oběd. Cena za dílnu je 1750,-/1550 pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude tlumočena do češtiny. Pro mimopražské možnost přespání po domluvě, tel. 603 52 57 52 nebo produkce@hlasohled.cz.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

 

 

 

 

CZ / EN