10. října – Interaction: Rytmus pro zpěváky – Manu DOMERGUE (Francie)

 INTERACTION - rytmus pro zpěváky

vede Manu DOMERGUE (FR)

sobota 10. října, Praha

 

  

Vše začíná rytmem. Tlukot srdce, pohyby těla a chůze, tak vzniká hudba.

Manu Domergue je zpěvák a hráč na lesní roh. Má svou vlastní skupinu Raven, kde hraje, zpívá a vypráví příběhy. Zapojil se do řady projektů a spolupracoval se skupinami jako MAGMA a francouzsko-malijská skupina LANAYA. Dále hrál například s Roy HARGROVEm, Riccardem DEL FRA a Monicou PASSOS. "Zažil jsem a vyzkoušel si obě stránky na jevišti: jako frontman, s mikrofonem v ruce, snažící se navázat kontakt s publikem, a také jako vedlejší hráč vedle zpěváků a dalších instrumentalistů. To mi pomohlo pochopit, že čím je sólo rytmicky pevnější, tím se rytmická sekce stane svobodnější. Všímání si vlastního smyslu pro rytmus znamená, že vám záleží na lidech, s kterými hrajete. Práce na vlastním rytmu vám umožní dát hráčům svobodu k tomu, aby nebyli jen rytmickou sekcí, která vás doprovází a podporuje, ale aby byli součástí společné hudby. Rytmus umožňuje něco společně vystavět."

Základem této dílny budou rytmická cvičení, která si vyzkoušíme ve skupinách za použití našich těl a hlasů. Součástí této hry bude improvizování, abychom poznali svobodu v hudbě díky svému vlastnímu vnitřnímu rytmu.

Manu Domergue zpívá a hraje na lesní roh a melofon. Vystudoval jazzovou a klasickou hudbu na konzervatoři ve Valence ve Francii. Studoval také jazzový zpěv v Kalifornii (Fulbrightovo stipendium) u uznávaného vokálního pedagoga Rogera LETSONa. V roce 2009 nastoupil na Národní konzervatoř v Paříži (CNSM), kde se setkal mezi jinými s Riccardem DEL FRA a Glen FERRIS. Hrál na nejrůznějších hudebních akcích a v projektech jako Loïs LEVAN Sextet (Jazzman Revelation 2014), The New Large Ensemble Carine BONNEFOY, s brazilskou zpěvačkou Mônica PASSOS, Roy HARGROVEm, skupinou MAGMA, Django d'Or 2005, LANAYA (francouzsko-malijská kapela), B R OAD WAY (pop)...
Jeho skupina byla vybrána do řady soutěží, zejména soutěž Crest Jazz Vocal 2013, kde vyhráli první cenu jak porotců tak publika. Jejich první album "Chercheur d'orage" vydané v lednu 2015 bylo francouzským časopisem JAZZ NEWS oceněno jako "zásadní".

"Když Domergue zrovna nezpívá, tak recituje, hraje na doprovodné nástroje jakoby sóloval, stejně koherentní role od začátku do konce vystoupení, trochu bláznivý, excentrický a více než fascinující..."
Franck Bergerot – Jazzmagazine

Dílna proběhne v sobotu 10. října od 10.00 do 18.00 ve Studiu Nuevo, Senovážné náměstí 6 (ve dvoře), Praha 1, www.studionuevo.cz.

Cena dílny je 750,-/650,- pro studenty a osoby na rodičovské dovolené.

Přhlášku si můžete stáhnout ZDE.

 

CZ / EN