19.–20. července – S krajinou – Václav CÍLEK a Ridina AHMEDOVÁ

S KRAJINOU

Volšovy u Sušice, sobota 19. a neděle 20. července

vedou Václav Cílek a Ridina Ahmedová (ČR)
 
 
 
Víkend S krajinou bude letním pozastavením v pošumaví, kdy účastníci budou moci nabírat impulsy a inspiraci různého druhu. Zázemí budeme mít v prostorách zámečku ve Volšovech u Sušice, který spravuje Oblastní charita Sušice.
 
Čas bude rozdělen do dvou částí, z nichž jednu povede geolog Václav Cílek a druhou zpěvačka a lektorka Ridina Ahmedová. V pátek večer se setkáme na společném zahájení a besedě, v sobotu se uskuteční celodenní výprava s Václavem Cílkem, a následovat bude nedělní práce s hlasem v krajině s Ridinou Ahmedovou.
 
Na nedělní dílně budeme hledat osobní odpovědi na otázky: Jak poslouchám a slyším krajinu? Lze ji hlasem zachytit a spodobit, případně jak to může znít? Je rozdíl mezi tím když zním v krajině a když zním s krajinou? Jak mě místo kde jsem při práci s hlasem ovlivňuje a jak jej ovlivňuji já? Budeme se snažit prohloubit naši vnímavost ke zvuku a hledat osobní kompozice vznikající z bezprostřední zkušenosti, kterou budeme zažívat a která je předem nenaplánovatelná.
 
Dílna probíhá ve spolupráci s organizací Rašelina-kulturní spolek a s Oblastní Charitou Sušice.
 
Václav Cílek je geolog a esejista, autor řady knih věnovaných krajině, více o něm ZDE.
Ridina Ahmedová je zpěvačka, zajímá se o možnosti lidského hlasu. Více o ní ZDE.
 
Cena za víkend je je 520,- Kč. Páteční beseda i sobotní výprava jsou otevřené všem, včetně přátel účastníků nedělní dílny. Neděle pak bude určená pro uzavřenou skupinu max 20 osob a registrace předem je nutná.
Spaní je možné přímo ve Volšovech na zámečku v pokojích o 6 lůžkách, cena je 100,- /os / noc, k dispozici je sociální zařízení a kuchyňka.
Časový plán: v pátek v 19h zahájení a úvodní přednáška s besedou s Václavem Cílkem, v sobotu v 7.30 začátek celodenního výletu, večer zahradní slavnost organizovaná spolkem Kulturní rašelina, v neděli 9.30-16.30 práce s hlasem.
 
 
CZ / EN