22. listopadu – Hlasoladění, dílna pro děti 5 až 11 let – LA ŠKOLA

 

HLASOLADĚNÍ - DÍLNA PRO DĚTI OD 5 DO 11 LET

sobota 22. listopadu

vede Tomáš Fingerland a Petra Strá alias "La škola"

   

 

I letos jsme připravili dětskou dílnu, tentokrát pod vedením Tomáše Fingerlanda a Petry Strá, kteří vedou hudební školu nazvanou - La škola. Dopolední blok bude určený pro mladší a odpolední pro starší děti. Maximální počet dětí ve skupině je 12. 

BLOK PRO DĚTI 5-8 LET, 9.30-12.30 

Každý hlas je naladěný na nějaký svůj osobitý tón. Za prvé ten tón musíme najít. Za druhé ty tóny dáme společně dohromady a necháme je zaznít. Tomu by se mohl říkat zpěv. Zpěv může být ale i složitější, můžeme přeladit ze svého původního tónu na jiné, další tóny. Tónů je totiž tolik! Jejich střídáním vzniká píseň. Zpěv je základ. Ale vezměte si s sebou také nástroje. 

BLOK PRO DĚTI 7-11 LET, 14.30-17.30 

Improvizace v hudební skladbě. Jsme kapela, která zpívá a hraje, skládá svoje vlastní písně. Vystačíme si s minimálními prostředky, a přesto si projdeme hudební žánry pěkně napříč. Z každého místa (hudebního stylu) by z nás pak měly padat naše vlastní hudební fragmenty. Budeme hrát to, co my budeme chtít.

 A CO MŮŽETE ČEKAT?

Výuka la školy je založena na perfektně připravené improvizaci. Nároky, které jsou kladeny na vyučující, jsou vysoké. Učitelé jsou skvělí hudebníci, kteří musí mít schopnost zprostředkovat emoci, obraz, příběh.
Pedagogika je inspirována Montessori, Komenským, Steinerem, Orffem, Stoljarským, divadlem, filmem, cirkusem, pantomimou, poezií.

Pak jsou zde děti. Jedinečný způsob výuky spočívá i na nich samotných, podle toho, jaké děti se v jedné skupině sejdou. Pokaždé je to trochu jiné. A to je důležité, být připraven na každého. Z každého vytáhnout jeho vlastní strunu, pevně ji chytit, napnout a zahrát. V každé třídě je uložen osobitý akord. Děti si začnou uvědomovat, jaký zvuk mají samy v sobě ukrytý, přestanou se ho bát, objeví se zázrak, který vás dojme.

Dílnu povedou Tomáš Fingerland a Petra Strá. Více o lektorech se dočtete ZDE.

Přihláška je ke stažení ZDE.

Dílna je určena pro děti bez doprovodu, ale na poslední půlhodinu se budou moci rodiče, budou-li mít zájem, přijít taky podívat. Cena je 220,-/ dítě.Místo konání: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2 . Ve studiu je k i příjemná kavárna k dispozici rodičům. 

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

 

CZ / EN