13. prosince – Laboratoř lidského hlasu: Hlas jako zrcadlo osobnosti – Ivana VOSTÁRKOVÁ

LABORATOŘ LIDSKÉHO HLASU: HLAS JAKO ZRCADLO OSOBNOSTI

vede Ivana VOSTÁRKOVÁ (ČR)

sobota 13. prosince

 

 

Celodenní seminář s respektovanou hlasovou pedagožkou navazuje na příspěvek, který si Ivana Vostárková připravila v rámci konference Hlasohledu v listopadu loňského roku. Téma "Co se lze dozvědět o člověku poslechem jeho hlasu?" se vyjevilo jako natolik zajímavé a nosné, že si dle našeho názoru si jednoznačně zaslouží větší prostor, než byl hodinový vstup.

Hlavním tématem bude analýza ukázek hlasového projevu různých osobností české kulturní i  politické scény a veřejného života. Účastníci budou sledovat konkrétní osoby a naslouchat jejich hlasům a na základě osobních zkušeností, smyslových dojmů a citových dopadů objevovat a pojmenovávat, co všechno může lidský hlas o člověku vypovídat. Lektorka dodává: "Kvalita hlasu není jen hodnotou estetickou, je zrcadlem osobnosti, výpovědí o lidském organismu a psychice a jejich vzájemném vztahu. Hlasivky jsou psychicky nejovlivnitelnějším orgánem člověka - hlas vypovídá o neopakovatelnosti, originalitě a jedinečnosti."

Ivana Vostárková je hlasovou pedagožkou, mimo jiné působí na DAMU, jako terapeutka hlasem v psychoterapeutickém centru, lektoruje semináře. Více informací o ní naleznete ZDE.

Seminář se koná v časech 10-13 a 14.30-17.30 v Pelleově vile, Pelleova 91/10, Praha 6. Cena je 780,- Kč. Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

CZ / EN