30. listopadu – Lidové vánoční zpěvy Moravy – Zuzana LAPČÍKOVÁ

Lidové vánoční zpěvy Moravy

vede Zuzana Lapčíková (ČR)

 

30. listopadu (první adventní neděle)

Klášter kapucínů na Hradčaněch, Praha. 

 

 

I letos pokračujeme v mnohaleté tradici adventních dílen. Tentokrát na ni poprvé přivítáme Zuzanu Lapčíkovou – zpěvačku, cimbalistku, folkloristku a skladatelku. Dílna se odehraje v malebných prostorách kapucínského kláštera na Hradčanech.

Svůj zájem o lidovou hudbu projevila Zuzana Lapčíková studiem etnologie a hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 1980 působí ve folklórním souboru Včelaran, věnuje se také sběratelské činnosti moravských lidových písní. Nahrává i se soubory z oblasti vážné hudby, jako je např. Státní filharmonie Brno, Pražská komorní filharmonie nebo soubor Virtuosi di Praga.

Dílna bude zaměřená na méně známé lidové písně. Lektorka říká: „Mám vůči adventnímu repertoáru nejvyšší respekt - vůbec nejcennějším poselstvím je naděje, kterou nese adventní hudba. Těším se na společný čas na dílně."

Více o Zuzaně Lapčíkové se můžete dozvědět ZDE.

Přihláška je ke stažení ZDE.

Dílna proběhne v kapucínském klášteře Na Hradčanech, Loretánské náměstí 99/6, Praha 1,  na první adventní neděli od 10  do 17.30, v poledne s 90 minutovou pauzou na oběd.

Cena 750 Kč, pro studenty, důchodce, osoby na rodičovské dovolené  a pro více členů rodiny 620,- na osobu.

V klášteře je možné za poplatek také přespat - viz odkaz.

 

 

 

CZ / EN