2. června – ZPĚVOMAT

ZPĚVOMAT 

2. června 2014, Praha

(kliknutím na mapu zobrazíte podrobnosti)

    

(A:Mili Janatková – 14:30 – 17:00, B:Michal Hájek . 14:30 – 17:00, C: Dana Houdková – 15:30 – 18:00, D: Patrik Kee – 15.30 – 18:00, E: Tereza Staňková – 15:30 – 18:00)

Pod vedením pěti lektorů rozezní pražské ulice v pondělí 2. června mezi 14.30 a 18h projekt Zpěvomat. Pro účastníky i kolemjdoucí je zcela zdarma - připojte se k nám!

 

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je  "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostředu kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

Co je smyslem? Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Po Praze se rozezní ve stejnou dobu, tj v pondělí odpoledne, pět kruhů Zpěvomatu a každý povede jiný lektor - Dana Houdková, Milli JanatkováTereza Staňková,  Michal Hájek a Patrik Kee. 

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno v 9.30 po skupinkách cca 15 lidí, tedy po jednotlivých kruzích. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic tak, aby ve 14.30 byli již připraveni ve "své" lokalitě. Každý zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání.

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napiště nám na info@hlasohled.cz. Účast je zdarma.  A pokud Vám to nevyjde, přijďte Zpěvomat navštívit až půjdete kolem.

Těšíme se!

 

 

 

 

CZ / EN