14.–16. června – Naslouchání tichu – Laurie AMAT (USA)

NASLOUCHAT TICHU - Hlas, tělo a improvizace v daném prostoru /site-specific projekt/

vede Laurie Amat (USA)

14.-16. června, klášter Plasy

 

 Slovy lektorky: "Naslouchat tichu je třídenní hlasová laboratoř, v níž budeme experimentovat, rozvíjet základní využití hlasu, propojení hlasu s tělem a budeme se učit jak naslouchat sólové a skupinové improvizaci. Práce bude probíhat v malé skupince, což přinese větší svobodu a možnost věnovat pozornost každému jednotlivci. 

Začínat budeme rozcvičkou, která nám pomůže posílit dech, zlepšit držení těla a uvolnit svaly tak, abychom mohli také naplno otevřít svůj hlas. Poté se pustíme do prozkoumávání hlasu a toho, jak proudí naším tělem, budeme všemi smysly zažívat zvuk ve spojení s pohybem. Budeme sólově improvizovat a také pracovat malých i velkých skupinkách. Budeme vytvářet zvuk i vytvářet ticho. Uvědomíme nakolik je pro pravdivé zpívání důležitý prostor, v němž se nacházíme, i vzdání se svého ega. Budeme si hrát s tělem a hlasem, abychom se přestali vědomě kontrolovat a vytvořili si vlastní nástroje, které nám usnadní svobodně se projevit. Rozšíříme si hranice toho, co je  „zpěv“ a „nástroj". A ano, bude to zábavné!

Považuji sice hlasovou techniku za zásadní věc, ale k hlasovému projevu přistupuji skrze smysly, zvnitřněnost a instinkty. Na dílně vzniká podporující prostředí, ve kterém si účastníci budou moci najít svůj vlastní, jedinečný hlas. Na semináři „Naslouchat tichu“ nejde pouze o zpěv,  jde o to nechat rozeznít sebe sama. Ve chvíli, kdy se rozhodneme vydat zvuk, se otevíráme, stáváme se zranitelnými a zároveň prokazujeme odvahu a sílu. Jsme bojovníky. Ale i bojovníci se mohou bavit!"

Dílna proběhne v prostorách cisterciáckého kláštera v Plasích, který bude účastníkům přístupný nejen přes den, ale především po zavíracích hodnách prohlídek, aby mohli v různých prostorách zvukově hledat a improvizovat zcela soukromě a nerušeně.

Laurie Amat je uznávanou vokalistkou, improvizátorkou, experimentální skladatelkou a učitelkou. Více informací o lektorce ZDE

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE

Cena dílny je 1750,-/1550,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené. V ceně není ubytování, k dispozici jsou dvě možnosti - domov mládeže nebo chatky v rekreačním středisku, ceny jsou od 140,-/noc, více informací o ubytování viz. NÍŽE. Dílna začne v pátek v 18h a bude zakončena v neděli v 18h. Plasy se nacházejí na sever od Plzně, mapa ZDE. Pro možnost spolujízdy - volejte Kateřinu 723 278 061 nebo Veroniku 774 837 862.

Možnosti ubytování v Plasech

1) Domov mládeže při SOŠ Plasy, Školní 280, dvoulůžkový, čtyřlůžkový a 2 třílůžkové pokoje, 140kč za noc/osobu (850m od kláštera)

2) Rekreační středisko Máj, u Hutní 495, čtyřlůžkové chatky se zděnou podezdívkou a menší verandou, 140kč za noc/osoba + 50kč lůžkoviny (1800m od kláštera). Přírodní koupaliště nedaleko.

3) Penzion Kateřina v 10km vzdálených Kralovicích, 350kč noc/osobu

Stravování vlastní, možno domluvit společné obědy v restauraci U Rudolfa ll. (100m od kláštera).

Pro rezervaci ubytování kontaktujte Kateřinu Kabešovou, tel.:+420 723 278 061, produkce@hlasohled.cz

 

 

CZ / EN