20. dubna – Hlas jako živý nástroj komunikace – Simon SCHLINGPLÄSSER (Německo)

HLAS JAKO ŽIVÝ NÁSTROJ KOMUNIKACE

vede Simon SCHLINGPLÄSSER (Německo)

sobota 20. dubna

Cílem workshopu je objevovat hlas, využít a rozšiřovat jeho potenciál a uvědomit si mluvenou řeč jako živý nástroj komunikace a jednání.

Metoda, s níž lektor pracuje, vychází z technik využívaných při hereckém hlasovém tréninku. Tato cvičení využívají přirozené tvořivost a radosti z učení a aktivují a zapojují celou osobnost - fantazii, mysl i tělo.

V první fázi dílny budou účastníci poznávat proces dýchání a budou pozorovat vlastní hlas - jak reaguje v různých situacích, cvičeních a jak na určitého partnera? Jak souvisí hlas s dýcháním a držením těla?

Pomocí fyzických a dechových cvičení, krátkých improvizací zapojujících tvořivost a spontaneitu budou dále účastníci objevovat a rozšiřovat své řečové dovednosti. Cvičení budou doplňována zpětnou vazbou ze strany lektora a konkrétními technickými radami, které umožní aby si to, co si účastníci vyzkouší, také mohli přenést do každodenního života.

Trénink je otevřen všem zájemcům - je koncipován tak, aby i lidé, kteří nikdy předtím svůj hlas netrénovali, si k tomuto typu práce našli cestu a objevovali spojitost s svým běžným životem. Pokud se zúčastní profesionální herci, mohou si osvěžit a jistě i doplnit a rozšířit své znalosti.

Pokud jste občas slýchali od svého okolí "Cože? Co jste právě říkal?", možná to po této dílně budete slýchat méně často :-)

Simon Schlingplasser působí jako trenér hlasového projevu, více informací o něm naleznete ZDE.

Přihlášku na dílnu si můžete stáhnout ZDE.

Dílna proběhne v sobotu 20. dubna od 10 do 18h v KD Spektrum, Karlínské náměstí 316/7, Praha 8 - Karlín (viz www.ddmpraha.cz ). Dílna bude vedena v angličtině a tlumočena do češtiny, účastníci si svoje vlastní řečové dovednosti budou moci trénovat v češtině.

Cena je 790,- / pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené 690,- Kč.

 

CZ / EN