8. prosince – Umět naslouchat svému hlasu – Iva BITTOVÁ

UMĚT NASLOUCHAT SVÉMU HLASU!

vede Iva BITTOVÁ (ČR)

 neděle 8. prosince

Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je nepřehlédnutelnou postavou tuzemské a i světové hudební scény. V současnosti žije v USA, a přestože v ČR koncertuje pravidelně, dílny vede zpravidla pouze v zahraničí. Jsme velice rádi, že přijala pozvání Hlasohledu a pro 30 hudebníků a dalších hudebně poučených zájemců vznikne příležitost strávit den ve společné hudební práci a tvorbě.

V rámci své dílny Iva Bittová nabídne účastníkům vhled do jejího jedinečného přístupu k improvizaci a kompozici. Zvláštní důraz je pak kladen na vliv přírodních a přirozených zvuků na nás a na naše hudební myšlení, které u samotné Bittové vytváří nadstavbu nad její klasickou techniku. O svých dílnách říká: „Nejdůležitější je otevřená mysl a spousta energie.  Snažím se, aby účastníci vyjadřovali svoje nejhlubší emoce, aby svoji duši otiskli do zvuku a abychom přímo na dílně probudili proud tvořivosti.”

Více informací o lektorce naleznete ZDE, přihláška je ke stažení ZDE.

Od účastníků se očekává, že budou mít, jak říká lektorka, "nějaký kontakt s hudebním světem" - tedy předpokládáme, že budou zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím hudby nebo se jí nějak věnovat. Také se očekává, že budou připraveni jít naplno do společné práce. Počet osob na dílně je omezen na 30 účastníků.

Dílna proběhne v neděli 8. prosince od 10 do 17.30 s pauzou na oběd (cca 90min) v koncertním sále muzea v Roztokách (15 min autem z Dejvické nebo vlakem z Masarykova nádraží), viz www.muzeum-roztoky.cz . Cena dílny je 1700,- Kč. Zájemci si mohou doobjednat společný oběd formou vegetariánského švédského stolu v ceně 150,-na osobu, který nám bude servírován v prostorách muzea.

 

 

CZ / EN