1. prosince – Očekávání v radosti: Dávné adventní písně – Michael POSPÍŠIL

OČEKÁVÁNÍ V RADOSTI: DÁVNÉ AVENTNÍ PÍSNĚ

vede Michael POSPÍŠIL (ČR)

První adventní neděle 1. prosince

 

Slovy lektora:

"Advent znamená "Příchod, tedy něco, na co čekáme, na co se těšíme. Kýčovité úpravy vánočních koled, omílané už od října, nám ale bohužel prostor pro pravé těšení nedávají. Je tu ale bohaté a krásné dědictví - repertoár dávných a radostných adventních písní, případně uskupených v takzvané Roráty. Chtěl bych Vás tímto přizvat k jejich zpěvu.

Se souborem Ritornello jsem se za léta zajímavé a proto houževnaté práce soustředil na takřka nekonečný fond dávných skladeb, které nás v případě adventního repertoáru souvisle provázejí či vedou od středověku až podnes. Není důvod, proč nezpívat tyto zpěvy i přes celé Vánoce, ale zpívat naopak i v dobrých úpravách jen a jen "koledy v Adventu znamená šidit se o čekání.

A tak ataku Vánoc můžeme čelit radostně a v klidu. Za doprovodu dobových nástrojů, navíc si každý může v duchu i na papíru písničky odnést domů s sebou."

Více informací o Michaelu Pospíšilovi naleznete ZDE.

Dílna je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit adventní písně, není vyžadována žádná pěvecká zkušenost.

Časový plán: 9.30 - 10 příchod účastníků, od 10 do 16 hodin zpívání s pauzou na oběd, od 16h společná cesta „přes kopec" (asi 40 min procházka) k nejstaršímu kostelu v Čechách. sv. Klimentu na Levém hradci, který pro nás bude odemčený. Uvnitř si společně zazpíváme a zakončíme den.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

Dílna proběhne na první adventní neděli 1. prosince ateliéru sdružení Roztoč v Úněticích, autem nebo busem 15-20 min z Dejvické. Zpátky z Levého hradce jedou do Prahy autobusy každou půlhodinu (zastávka je 5 min od kostela) a také každou hodinu vlaky, pěšky cca7-10 min od kostela.

Cena 680 Kč, pro členy Roztoče, studenty, důchodce, osoby na rodičovské dovolené 550,- a pro více členů rodiny 490,- na osobu. Dílna probíhá ve spolupráci se sdružením Roztoč.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN