30.–31. prosince – Prozpívat se do nového roku – Smadar EMOR (Izrael)

PROZPÍVAT SE DO NOVÉHO ROKU

Hlasovo-pohybová dílna MELODICKÉ TĚLO - JÁ: VYTVÁŘENÍ HLASOVÝCH PORTRÉTŮ, vede Smadar EMOR (Izrael)

pondělí a úterý 30. a 31. prosince

 

 

V tomto semináři otevřeme naše tělo jeho přirozeným podnětům a rytmům a přirozenému proudění melodičnosti. Budeme se vyjadřovat bohatým vokálním jazykem našeho vnitřního já. Vytvoříme své hlasové portréty využitím “hlasového tance” pro vyvolání vnitřních obrazů a somatických vzpomínek z našeho života. Budeme rozšiřovat své hlasové možnosti a bohatost hlasu prozkoumáváním hlubších souvislostí s naším tělem. Vyzkoušíme si krátké sólové improvizace stejně jako práci ve dvojicích, trojicích a skupinách. Budeme pracovat se starými kreolskými písněmi, abychom prohloubili svou znalost rezonancí a tělové muzikality. 

Pomocí hlasových a fyzických cvičení budou studenti prozkoumávat svůj kosterní systém, systém orgánů a tělních tekutin jako zdroj objevování rezonancí a zvukových vibrací v těle. Kombinování těchto systémů ovlivňuje celkovou kvalitu pocitů, barvy tónů, plynutí úsilí a energie, které ztělesňují hlas. Zaměříme se také na aktivní dech, zkušenostní anatomii, smyslové vnímání a pohyb v prostoru.

Zapojíme strukturované improvizace kombinující prvky hlasové, fyzické, vizuální, tempo a rytmus pro posílení skupinového zážitku. Skrze proces osobní změny se účastníci dostanou k hlasu, který vychází z těla a je napojený na fyzické pocity. Účastníci budou směřovat k prožitku “hlasového tance”, který je stimulován vnitřními životadárnými silami, které se vyjevují pomocí aktivního pohybu v prostoru a výrazovými emočními barvami a složenými rytmy.

Studenti dále objeví sílu propojování pohybu a zvuku a synchronního užívání oka a ucha. 

Dílna probudí plnější výraz hlasu a řeči za pomoci celého těla a podnítí nové přístupy k umělecké tvorbě. Tato dílna úspěšně pomáhá hercům, zpěvákům a tanečníkům rozvíjet ve své práci s hlasem intenzivní zkušenost celého těla. 

Více informací o lektorce naleznete ZDE.

Přihlášky jsou ke stažení ZDE.

Dílna proběhne v prostoru Contemporary, Národní dům na Vinohradech, Nám. Míru 820/9, Praha 2. V pondělí 30.12. od 10.00 do 17.00 s polední pauzou a v úterý 31.12 od 17.00 do 24.00 s pauzou na svačinu, dílna skončí pár minut po silvestrovské půlnoci. Cena 1750,-/1550,- pro studenty a osoby na rodičovské dovolené. 

 

 

 

 

CZ / EN