10.–12. srpna – Písně a příběhy kočovníků... aneb Od hlasu k pohybu, vše souvisí se vším – Sylvie KROBOVÁ a Jiří Bilbo REIDIGER

PÍSNĚ A PŘÍBĚHY KOČOVNÍKÅ®...

aneb OD HLASU K POHYBU, VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM

vedou Sylvie Krobová a Jiří Bilbo Reidinger

pátek 10. - neděle 12. srpna, klášter v Bechyni

 

Víkend ve společnosti kočovníků, komediantů a poetů hlasu a těla, Sylvie Krobové a Jiřího Bilba Reidingera.

Slovy lektorů: "Hlas, který vnitřním pochopením jeho zákonitostí léčí, obohacuje... svou přirozenou rezonancí rozechvívá i náš vnitřní svět, společně s pohybem, který tak samozřejmě a přirozeně souvisí s lidským hlasem a celým našim fyzickým tělem, ale až v absolutní jednotě harmonisuje celého člověka - jeho individualitu, osobnost.
Během improvizací, ale s použitím nabraných technických zákonitostí hlasu a tělesného pohybu, vytvoříme příběhy nebo příběh každého, kdo s námi bude sdílet tuto nekonečnou možnost protikladů fantazie a zároveň harmonie v nás samých, třeba i s pomocí hudebních nástrojů (např. kalimba, sansula, velký buben,...), které podpoří harmonické spoluprožití právě vytrysklých nápadů.
Vzájemně vytvoříme kostru malého příběhu, který se v závěru odehraje."

Dílna je postavena tak, aby byla vhodná pro zájemce všech úrovní, včetně začátečníků. Není nutná jakákoliv předchozí zkušenost.

Hlasem vás provede Sylvie Krobová, pohybem Jiří Bilbo Reidinger.
Více informací a reportáž o lektorech ZDE.
 
Přihláška je ke stažení ZDE.
 

Dílna se koná v malebných prostorách kláštera v Bechyni, zahájena bude v pátek v 19h, výuka proběhne v sobotu od 10 do 18h a v neděli od 10 do 16h. V případě hezkého počasí bude část workshopu probíhat venku v klášterních zahradách. V pátek večer proběhne pro zájemce z řad účastníků projekce skvělého dokumentárního filmu o kočovných romských muzikantech, projekci plánujeme i na sobotní večer.

Cena za dílnu je 1580,-/1450,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené. Přespání je možné v ubytovně ZUŠ (asi 900m od kláštera) na posteli ve vlastním spacáku (80 Kč/noc) anebo přímo v refektáři kláštera v na zemi ve spacáku (50 Kč). K dispozici jsou sprchy. Ve městě je pro případné zájemce také k dispozici pestrá nabídka dalšího ubytování za rozumné ceny.

 

CZ / EN