25.–26. června – Okouzlení hlasem a tělem – Moss Beynon JUCKES (Austrálie/Velká Británie)

OKOUZLENÍ HLASEM A TĚLEM

vede Moss Beynon Juckes (Austrálie/Velká Británie)

sobota 25. a neděle 26. června 2011

Barokní refektář kláštera dominikánů, Jilská 7, Praha 1

 


Dílna okouzlení hlasem a tělem nabízí každému zájemci o expresivní využití hlasu příležitost prozkoumat své možnosti a objevit radost z hlasové improvizace vycházející z rytmizace zvuků. Obnovíme spojení hlasu a těla pomocí vokálních a tělesných cvičení, která nám pomohou pochopit, jak jsme s hlasem spojeni my osobně a také nám pomohou pozorněji naslouchat ostatním.

Pak se vydáme na cestu evoluce hlasu. Začneme jednoduchými dialogy vedenými prostředky od dechu až po glosolálii (mluvení v jazycích) a budeme postupovat směrem k strukturovanějším formám, jako jsou na jedné straně slovo a text a na druhé straně hudba a píseň. Naše putování se odehraje formou her s partnerem a ve skupině. V konečné fázi naší evoluce prozkoumáme různé techniky zpěvu a rytmizace od chorálu po vícehlas jako improvizační struktury, pomocí kterých vytvoříme vlastní současnou píseň a moderní folklórní tanec. Naším cílem bude odhalit, jaký vztah má zpěv nebo rytmizace k naší současné kultuře, k naším osobním zážitkům a jak v přejícím prostředí tělo napomáhá uvolnění hlasu.

K účastí na workshopu nejsou zapotřebí žádné předchozí zkušenosti. Prosím, vezměte si pohodlné oblečení.

Moss Beynon Juckes je performerka a hudebnice narozená v Sydney, která vyrůstala ve Velké Británii a v současné době žije v Berlíně. Moss vede mezinárodní víkendové workshopy, delší rezidence a komunitní projekty, které často vyústí ve veřejná představení.

Více informací o lektorce naleznete ZDE.

Dílna proběhne v barokním refektáři kláštera dominikánů, Jilská 7, Praha 1 po oba dva dny od 10 do 17.30. Cena je 1650,- / 1550,- pro studenty,osoby na rodičovské dovolené a důchodce.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

 

CZ / EN