25.–27. června – Objevování hlasu: Metoda Werbeck – Baldo MIKULIC (Chorvatsko)

OBJEVOVÁNÍ HLASU - Metoda Werbeck

vede BALDO MIKULIC (Chorvatsko)

pátek 25, sobota 26 a neděle 27. června 2010

 

 

V době, kdy náš vnitřní rozvoj trpí záduchou pod tíhou materialismu, nám hudba umožňuje znovu nalézt spojení s našimi duchovními kořeny. Zpěvem se člověk může povznést nad hranice fyzického světa, najít spojení s druhými i se svým vnitřním já a nástrojem mu je vlastní tělo.

Jedním z omylů převládajících v některých technikách zpěvu je, že hlas je důsledek vysoce organizované hmoty. Hlas, který je z podstaty nehmotný, nemůže být důsledkem hmoty. Pouze se skrz ní projevuje. Škola pro Objevování Hlasu zpěv nepovažuje za produkt některých orgánů nebo částí těla, ale za vyjádření celé lidské bytosti.Hlas však může být blokován fyziologickými nebo jinými překážkami. Metoda zpěvu Werbeck se snaží tyto překážky odstranit, aby se mohl objevit hlas, který má každá lidská bytost v sobě.

Spíše než o cvičení hlasu je vhodnější mluvit o uvolnění nebo ještě lépe objevování hlasu. Ačkoli Škola pro Objevování Hlasu je dnes vnímána hlavně z umělecké a pedagogické stránky, úplnější obraz vyžaduje i zahrnutí jejího terapeutického využití.

Valborg Werbeck Svärdström (1879-1972) byla známá švédská sopránistka. V roce 1903 kvůli nevhodné technice zpěvu přišla o hlas. Začala pracovat na vlastním přístupu k hlasu a vynalézala cvičení, pomocí kterých se jí hlas postupně vrátil. Z těchto cvičení rozvinula vlastní metodu "objevování hlasu". Během své práce s mentálně postiženými položila základ terapeutickému využití Školy pro Objevování Hlasu. V této průkopnické práci pokračovala se zápalem a odhodláním až do smrti.

Během víkendového kurzu mohou účastníci odhalit nové možnosti svého hlasu a způsoby jeho dalšího rozvoje. Věnovat se budeme především pěveckým cvičením Werbeck a písním. Na požádání je možné domluvit individuální lekce.

Více informací o lektorovi naleznete ZDE.

Přihlášku ke stažení naleznete ZDE.

Dílna bude probíhat v následujících časech: pátek 17.30-20 , sobota 10-12.30 a 15-18, neděle 9-11.30 a 13-15.

Místo konání: Gradana, Křemencova 10, Praha 1, viz www.gradana.cz

Cena 1950,- /1800 ,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené.

CZ / EN