16. listopadu – Tančící hlas/Zpívající tělo – Meredith MONK (USA)

TANČÍCÍ HLAS / ZPÍVAJÍCÍ TĚLO

vedou Meredith Monk a Katie Geissinger (USA)

úterý 16. listopadu 2010

 

 

V listopadu do Prahy přijíždí Meredith Monk, hudební osobnost světového významu, držitelka mnoha důležitých ocenění, vokální inovátorka, experimentátorka, hudebnice a režisérka. Pozvali jsme ji, aby vedla jednodenní dílnu zaměřenou na hlas a pohyb. Na projektu spolupracujeme s Divadlem Archa, které pořádá její koncert.

Workshop nabídne prostor k prolínání hlasu, pohybu a obrazu a nabídne cesty k odhalovaní bohatství vlastního nitra. Po úvodních dechových cvičeních a důkladné hlasové a pohybové rozcvičce budou účastníci dílny pracovat s hlasem a tělem jakožto nástroji k odhalování rozsahu a barvy hlasu, gestikulace, rezonance, osobitosti, přirozenosti a rytmu. Práce bude směřovat k odhalení podstaty performance jako prostředku duševní proměny. Vyučovat se budou také vybrané části z repertoáru Meredith Monk.

Společná práce bude mít tyto cíle:

- nalézt rovnováhu mezi strukturou a spontaneitou, svobodou a formou

- začít budovat pocit sounáležitosti k souboru při zkouškách i představeních

- poskytnout účastníkům odrazový můstek k odhalení a rozvoji osobního náhledu a vlastních výrazových prostředků

Workshop je otevřen všem zájemcům, výhodou je zkušenost se zpěvem či herectvím a také otevřenost a chuť pracovat jak s hlasem, tak s tělem. Tlumočení je zajištěno.

Více informací o lektorce naleznete ZDE.

Dílna proběhne v prostorách auly Michnova paláce (tzv. Tyršův dům), Újezd 450/40, Praha 1, od 9.30 do 12.30 a od 14 do 16.30. Cena je 1750,- / 1550,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené.

Přihlášku si můžete stahnout ZDE. U této dílny si organizátor po dohodě s lektorkou vyhrazuje možnost výběru mezi příhlášenými.

Dílna je podpořena Velvyslanectvím Spojených státu v České republice.


 

Vedle dílny proběhne ve čtvrtek 18.11. ve 20h také koncert Meredith Monk & Vocal Ensemble v divadle Archa.
Divadlo Archa nabízí účastníkům dílny zvýhodněné vstupenky za speciální cenu 390,- , které jsou k rezervaci a zakoupení v pokladně Divadla Archa, t. 221 716 111, pokladna@archatheatre.cz, pod heslem HLASOHLED.

 

Ukázky tvorby:

 

CZ / EN