28.–29. srpna – Paměť těla, paměť hlasu – Alena DITTRICHOVÁ a Ridina AHMEDOVÁ

PAMĚŤ TĚLA, PAMĚŤ HLASU s Alenou Dittrichovou (pohyb) a Ridinou Ahmedovou (práce s hlasem)

sobota 28. a neděle 29. srpna 2010

Tělo má svůj vlastní svět, paměť a vzpomínky, je skrytou krajinou, která nám, pokud si to dovolíme, dovede vyprávět příběhy. Nemusíme se ničeho bát, stačí naslouchat a naše tělo nám samo poradí cestu. Vír naší fantazie nás na této dílně, alespoň v to pevně věříme a doufáme, donese na jednu loď, na které budeme společně tančit, zpívat a hrát si.

Pokud je naše tělo uvolněné, hlas má otevřenou cestu. Pokud je naše tělo v napětí, hlas je uzamknut. Budeme hledat cesty, jak může naše tělo existovat tančit a být pevné a zakořeněné a zároveň pružné a uvolněné.

Zpívání je v dnešní společnosti považováno za něco, co přísluší jen těm, kteří to takzvaně "umí" - díky tomu se ti ostatní, kterých je podle běžného vnímání většina, mnohdy osmělují zpívat nanejvýš v koupelně, o samotě v autě nebo se svými dětmi.

Tělo je ale od nepaměti spjato s dechem, pohybem a zpěvem.

Práce s pohybem i hlasem je uvolňujícím a obohacujícím zážitkem a s uvolněním těla se ozdravuje i mysl. Lze tak rozvíjet intuici i radostnou odvahu, obdarovávat i přijímat.

Pozvolným posouváním se od ticha, poslouchání svého hlasu a vnímání svého těla se dostaneme k fyzickým a energetickým cvičením potporujícím zprávné dýchání, proudění hlasu, držení těla a práci s energií. Důležitým prvkem této dílny jsou hlasové a pohybové improvizace, které jsou často inspirované dětskými hrami.

Práce s hlasem a tělem se propojují a vznikají společné obrazy, které nám přinášejí zapomenuté energie. Účastníci často dojdou ve společné práci až ke zpívání a pohybu, který vnímají jako až nečekaně přirozený.

Více informací o lektorkách a ukázky hudby naleznete zde: Alena Dittrichová , Ridina Ahmedová

Dílna proběhne v prostoru Spirituála, Údolní 212, Praha 4 - Bráník, viz www.spirituala.cz. Cena je 1750,- / 1650,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené.Přihlášku na dílnu naleznete ZDE.

CZ / EN