15.–18. července – Tradiční hudba Gruzie – Tamar BUADZE (Gruzie)

 

TRADIČNÍ HUDBA GRUZIE

vede Tamar Buadze (Gruzie)

čtvrtek 15. - neděle 18. července, klášter premonstrátů v Želivi

 

 

Tradiční gruzínská polyfonie je nejstarší svého druhu na světě. Tato neobyčejně působivá hudba vznikla již v předkřesťanské době a dodnes je součástí každodenního života. Účastníci dílny budou mít příležitost se naučit písně pestrého obsahu - pracovní, válečné, taneční, lyrické, polyfonní, duchovní, jednohlasé i polyfonní, a to z různých oblastí země.

Tamar Buadze je vynikající hudebnice. Narodila v gruzínském městě Rustavi, na konzervatoři v Tbilisi vystudovala zpěv, sbormistrovství a dirigentství. Založila několik vokálních souborů, působí v mezinárodně uznávaném gruzínském ženském sboru Tutarchela, který od roku 2008 také vede. Hostovala na řadě prestižních festivalů jak s Tutarchelou, tak i sama jakožto lektorka workshopů.

Více informací o lektorce a hudební ukázky souboru Tutarchela naleznete ZDE.

Dílna bude probíhat v podmanivém prostředí kláštera Premonstrátů v Želivi, zhruba hodinu cesty od Prahy. Zde budou účastníci také bydlet a mohou se zde, budou-li chtít, také stravovat. Ubytováni budou v pokojích pro 2-4 osoby. Příjezd bude ve čtvrtek v podvečer, odjezd v neděli okolo 18h. Fotografie želivského kláštera naleznete ZDE, ubytování ZDE.

Na úvod dílny bude promítnut film Like air to breathe dokumentaristky Ruth Olshan, který zachytil podoby lidové hudby v současné Gruzii a v němž také Tutarchela vystupuje. Trailer filmu:


 

 

 

Přihláška je ke stažení ZDE.

 

Příjezd účastníků do Želivi je naplánován na čtvrtek odpoledne či v podvečer, ve 20 h proběhne zahájení s projekcí filmu Like air to breathe (v orig. znění s AJ titulky). Výuka bude probíhat v pátek, sobotu a neděli od 10 do 13 a od 15 do 18 hodin. V neděli od 16h proběhne prezentace pro pozvané přátele. Dílna bude vedena v ruštině a tlumočena do češtiny.

Místo konání: Premonstrátský klášter, Želiv 122. Kurzovné činí 1900,- + ubytování přímo v klášteře dle následujících možností (cena za osobu):

2 lůžkový pokoj včetně příslušenství a snídaně: 1110,- (3 noci za 370,-/os)

2 lůžkový pokoj včetně snídaně: 930,- (3 noci za 310,-/os)

3 a více lůžkový pokoj včetně snídaně : 720,-(3 noci a 240,-/os)

Vzhledem k omezené kapacitě jednotlivých typů pokojů budou rezervace ubytování probíhat v pořadí, v jakém se účastníci závazně přihlásí. Může se tedy stát, že v momentě, kdy se bude přihlašovat, Vámi zvolený typ pokoje již nebude k dispozici a bude Vám nabídnuta jiná varianta. Z výše uvedených důvodů také pro tuto dílnu platí pravidlo, že předběžná rezervace zasláním přihlášky bude v platnosti týden ode dne, kdy Vám volné místo mailem potvrdíme. Po tuto dobu Vám budeme blokovat Vámi vybrané ubytování. V případě, že by platba do týdne nebyla na náš účet připsána, bude ubytování uvolněno pro další zájemce.

K ubytování je možné si objednat také společné obědy a večeře, možnost vegetariánského stravování (nutno uvést v přihlášce). Cena za 1 jídlo je 70,- Kč.

Pro případné zájemce je obci Želiv je také k dispozici penzion.

Vzhledem k tomu, že v neděli není z Želivi optimální spojení, uvažujeme o možnosti pronajmout mikrobus na cestu do Prahy. Cena za osobu by se pohybovala okolo 280,-/300,- Kč, dle počtu cestujících, při min. počtu 5 zájemců. Dopravu bychom případně domluvili s účastníky v průběhu června.

CZ / EN