29. listopadu – Advent s lidovou písní a gregoriánským chorálem – Jiří HODINA

ADVENT S LIDOVOU PÍSNÍ A GREGORIÁNSKÝM CHORÁLEM

vede Jiří Hodina

První adventní neděle 29. listopadu, Ateliér Roztoč v Úněticích a kostel sv. Klimenta na Levém hradci

 

 

V letošní dílně se budeme zabývat základy gregoriánského

chorálu, tedy zpěvem žalmů a jednoduchých antifon, spjatých s
dobou adventu. Hlasový projev vychází ze zhudebněné prózy. Nejedná
se o rytmický zpěv, ale jeho základem je přirozená deklamace latinského
textu. Nelze se o nic jiného opřít, než o text a vlastní dech. Velice dobrou a vítanou průpravou pro absolvování kurzu jsou lidové písně.

Jiří Hodina - je předním českým odborníkem na gregoriánský chorál,
aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po
aranžmá lidových písní. Více informací o lektorovi naleznete ZDE.

Časový plán: 9.30 - 10 příchod účastníků, společná snídaně (v ceně), od 10 do 16 hodin zpívání s pauzou na oběd, od 16h společná cesta „přes kopec" (asi půlhodinová procházka) k nejstaršímu kostelu v Čechách na Levém hradci, který pro nás bude odemčený. Uvnitř si společně zazpíváme a zakončíme den.

Dílna proběhne na první adventní neděli 29. listopadu v Ateliéru sdružení Roztoč v Úněticích, v 1. patře budovy mateřské školy. Popis cesty: Ateliér v budove Mateřské škole se nachází přímo naproti restauraci Sokolovna s
hřištěm v zatáčce hlavní silnice. Při cestě autobusem z Prahy je třeba vystoupit na konečné zastávce, pak se trochu vrátit po hlavní a po pravé strane Mateřskou školu uvidíte. Autem z Prahy projedete Únětice, minete kostel a pojedete stále rovně k hřišti a Sokolovně. Autobus č. 355 jede z Dejvické v 9.10 a na místě je v 9.35. Zpátky z Levého hradce jedou autobusy každou půlhodinu (zastávka je 5 min od kostela) a také každou hodinu vlaky, pěšky cca 7-10 min od kostela. Případné další dotazy ohledně dopravy rádi zodpovíme.

Cena 600 Kč, pro členy Roztoče, studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené 450 Kč, pro více členů rodiny 320 Kč / osobu. Přihlášku na dílnu si můžete stáhnout ZDE.

Dílna probíhá ve spolupráci se sdružením Roztoč.

 

 

 

 

 

CZ / EN