13.–14. června – V čističce – Petr VÁŠA a Tomáš ŽIŽKA

V ČISTIČCE S PETREM VÁŠOU - Hlasová dílna v historické čistírně odpadních vod

Petra Váša (CZ) a Tomáš Žižka (SK/CZ)

Sobota 13. a neděle 14. června

Účastníci dílny budou mít příležitost pokusit se hlasově a zvukově zpracovat zážitek z pobytu a pohybu v podmanivých, potemnělých a ozvěn plných prostorách historické podzemní čistírny odpadních vod v Bubenči pod vedením hudebníka a performera Petra Váši a scénografa Tomáše Žižky. Vítáni jsou všichni zájemci včetně pěveckých začátečníků.

Dílna proběhne v rámci výstavy Labyrint světla (www.orbis-pictus.com ), která bude v té době v čističce probíhat a kterou zajišťuje výtvarník a všestranný umělec Petr Nikl - jedná se o rozšířenou podobu expozice vystavené před časem v Rudolfinu a v Českém muzeu hudby. Otevírací doba výstavy končí v 18h a do té doby bude v čističce velmi rušno. Ãœčastníci stráví část času přímo v prostorách čistírny ( a to jak za provozu tak i v klidném čase po zavírací době), kde budou moci pod vedením lektorů sami hledat a objevovat "svá místa", která jim přijdou zajímavá a inspirativní. Část času poté stráví společně v nedalekém ateliéru Petra Nikla, kde budou nerušeně pracovat na podnětech získaných v čističce.

První den bude především zaměřený na seznámení se s místy a zákoutími čistírny, neděle bude věnovaná samotné práci a přípravě závěrečné poloveřejné prezentace, na kterou jsou zváni přátelé účastníků a která proběhne v neděli ve 21.30.

Petr Váša je zkušený hudebník, hlasový experimentátor a lektor, vytvořil svébytný styl na pomezí hudby a performance, takzvané „fyzické básnictví", současně působí i jako hudebník - vede skupinu Ty syčáci. Více o něm naleznete ZDE.

Scénograf Tomáš Žižka vyučuje na DAMU a je zakladatelem a vůdčí osobností sdružení Mamapapa, které se zaměřuje na takzvané "site specific" projekty - tedy umělecké projekty na pomezí hudby, divadla a výtvarna vyrůstajícíí ze specifického ducha určitého místa, původně nevytvořeného jako divadelní prostor - kláštery, průmyslové areíály, přírodní scenérie, sociálně specifické lokality... atd.

Dílna proběhne v historické čistírně odpadních vod, Papírenská 6, Bubeneč, ( viz http://www.ekotechnickemuseum.cz ) a v nedalekém ateliéru Petra Nikla v sobotu od 15h do 21.30 a v neděli od 14h do 21.30 s tím, že v neděli ve 21.30 proběhne prezentace společné práce pro pozvané přátele účastníků.Cena je 1650,- / 1500,- pro student(k)y, důchodkyně/důchodce a osoby na rodičovské dovolené. Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

CZ / EN