30. listopadu – Dílna adventních písní – Michael POSPÍŠIL

Očekávání v radosti: dávné adventní písně - Michael Pospíšil

První adventní neděle 30. listopadu

Slovy lektora:

"Advent znamená "Příchod€, tedy něco, na co čekáme, na co se těšíme. Kýčovité úpravy vánočních koled, omílané už od října, nám ale bohužel prostor pro pravé těšení nedávají. Je tu ale bohaté a krásné dědictví - repertoár dávných a radostných adventních písní, případně uskupených v takzvané €Roráty€. Chtěl bych Vás tímto přizvat k jejich zpěvu.

Se souborem Ritornello jsem se za léta zajímavé a proto houževnaté práce soustředil na takřka nekonečný fond dávných skladeb, které nás v případě adventního repertoáru souvisle provázejí či vedou od středověku až podnes. Není důvod, proč nezpívat tyto zpěvy i přes celé Vánoce, ale zpívat naopak i v dobrých úpravách jen a jen "koledy€ v Adventu znamená šidit se o čekání.

A tak ataku Vánoc můžeme čelit radostně a v klidu. Za doprovodu dobových nástrojů, navíc si každý může v duchu i na papíru písničky odnést domů s sebou."

Více informací o Michaelu Pospíšilovi naleznete v sekci LEKTOŘI.

Dílna je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit adventní písně, není vyžadována žádná pěvecká zkušenost, vítané jsou i děti.

Časový plán: 9.30 - 10 příchod účastníků, společná snídaně (v ceně), od 10 do 16 hodin zpívání s pauzou na oběd, od 16h společná cesta „přes kopec" (asi půlhodinová procházka) k nejstaršímu kostelu v Čechách na Levém hradci, který pro nás bude odemčený. Uvnitř si společně zazpíváme a zakončíme den.

Dílna proběhne na první adventní neděli 30. listopadu v Ateliéru sdružení Roztoč v Úněticích, v 1. patře budovy mateřské školy. Popis cesty: Ateliér v budove Mateřské škole se nachází přímo naproti restauraci Sokolovna s
hřištěm v zatáčce hlavní silnice. Při cestě autobusem z Prahy je třeba vystoupit na konečné zastávce, pak se trochu vrátit po hlavní a po pravé strane Mateřskou školu uvidíte. Autem z Prahy projedete Únětice, minete kostela pojedete stále rovně k hřišti a Sokolovně. Autobus č. 355 jede z Dejvické v 9.10, viz jízdní řád, Zpátky z Levého hradce jedou autobusy každou půlhodinu (zastávka je 5 min od kostela) a také každou hodinu vlaky, pěšky cca7-10 min od kostela. Případné další dotazy ohledně dopravy rádi zodpovíme.


Cena 600 Kč, pro členy Roztoče, studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené 450 Kč, pro více členů rodiny 320,- / osobu. Přihlášku na dílnu si můžete stáhnout ZDE.

Dílna probíhá ve spolupráci se sdružením Roztoč.

 

 

CZ / EN