18.–19. října – Dílna gospelu – Andrea ENCINAS (Velká Británie)

DÍLNA GOSPELU S ANDREOU ENCINAS (VELKÁ BRITÁNIE)

 

Sobota a neděle 18. a 19. října 2008

 

 

Hall Johnson (1888-1970), afro-americký skladatel a udržovatel dědictví spirituálů, napsal v doslovu jedné ze svých knih:

„Nakonec je tu jeden svrchovaně důležitý faktor a tím je správný vnitřní postoj zpěváka. Bez něho i nejpečlivější dodržování mých doporučení vyústí pouze v prázdný zpěv beze smyslu. Tato hudba k nám sice přišla skromně, ale pochází ze společného zdroje všeho opravdového umění - z neuhasitelné a uchvacující lidské touhy po dokonalém naplnění života. Prochází napříč všemi odstíny lidských pocitů, aniž by se v nějakém ztratila. V nejtragičtějších gospelových výpovědích není beznaděj, ani nejveselejší, nejradostnější momenty nemají nic společného s lehkomyslností. I v nejtemnějších podobách této hudby vždy zůstává naděje a v nejveselejších pasážích bdělost. Tato hudba se zrodila z výkřiků lidí v zajetí, kteří přesto nezapomněli, jak se smát, a pokrývá úžasnou škálu nálad. Vždy ale zůstává závažná a měla by se tak i v duchu svého původu zpívat.€

Tomu se AndreaEncinas při učení spirituálů snaží zůstávat věrná.
Všechny písně se účastníci naučí zpěvem a poslechem, texty dostanou předem. Přijďte, prosím, v pohodlném oblečení, vezměte si s sebou vodu, nějaké nahrávací zařízení a hodně nadšení. Dílna je vhodná i pro úplné hudební začátečníky.
Uvidíme se v Praze!

Andrea Encinas je zkušenou lektorkou, spoluzakladatelkou London gospel community choir a uměleckou vedoucí organizace British gospel arts. Více informací o lektorce naleznete ZDE.

Dílna bude probíhát v kulturním domě Spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8 (1 stanice tramvají z Florence), oba dva dny od 10 do 17.30. Cena 1900,- , pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené 1750,- Dílna bude vedena v angličtině a tlumočena do češtiny. Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

 

 

Videa z dílen vedených Andreou a dalšími lektory British gospel arts:

 

 

 

 

 

 

CZ / EN