18.–19. srpna – Setkání se svým hlasem – Iva VOSTÁRKOVÁ

18.-19.8. - Setkání se svým hlasem - Iva Vostárková

Slovy lektorky:

"Hlas je naše prapůvodní schopnost vyjadřovat emoce, sám o sobě je už sdělením, je schopen obsáhnout všechno naše bytí: radost, smutek,zklamání, vztek, zamilování. Je přítomen při narození i v okamžiku smrti. Hlas není pouhým zprostředkovatelem slovních obsahů, není sluhou procesu myšlení. Slovem umíme lhát leckdy velmi zručně, hlasem však nikdy.

Dnes nám v kontextu rodinných i společenských konvencí chybí často odvaha se přirozeně projevovat. Máme spíše představu, jak bychom měli či chtěli působit, proto namnoze potlačujeme svůj přirozený, jedinečný potenciál. Investujeme energii do toho, jak chceme být vnímáni, místo toho, kým skutečně jsme. Náš osobitý, neopakovatelný hlas, který je pravdivým vyjádřením naší skutečné kvality, tak zůstává skryt, omezen, potlačen... nezní ve své plnosti.

Budeme společně především hledat, abychom se mohli setkat s tím, kým skutečně jsme. Pokusíme se změnit ke svému hlasu vztah, očistit ho, osvobodit ho. Zapojíme široce svou představivost, emocionalitu a uvědomíme si, že hlas je pohyb, při kterém je nám instrumentem celé naše tělo."

Iva Vostárková se věnuje práci s hlasem jak v umělecké oblasti, tak i v oblasti terapeutické, v současné době vede semináře hlasové výchovy na pražské DAMU. Více informací o Ivě Vostárkové naleznete v sekci LEKTOŘI.

Dílna bude probíhat oba dva dny od 10 do 18h s pauzou na oběd v blízkosti krásné přírody v ateliéru Modrý ostrov, Dolnočernošická 443, Praha 5 - Lipence, viz www.modryostrov.cz (vlakem 15 min ze Smíchovského nádraží, přihlášení obdrží přesný popis cesty).

Cena 1700,- Kč, studenti, důchodci a osoby na rodičovské dovolené 1 500,- Kč, možnost přiobjednání vegetariánského obědu přímo v Modrém ostrově za 75,- Kč / den, možnost přespání zdarma ve vlastním spacáku ve společných prostorách (sprchy jsou k dispozici)

Přihlásit se můžete zde .

CZ / EN