17.–18. listopadu – Africké polyfonie, vibrující zvuk – Anita Mahdia DAULNE (Kongo/Belgie)

17.-18.11. - Africké polyfonie, vibrující zvuk - Anita Mahdia Daulne (KONGO/BELGIE)

V jazyce Lingala znamená slovo Mayaka perlový náhrdelník. Hlas každého účastníka dílny se stane jednou z perel, která náhrdelník spoluvytvoří a svým jedinečným významem a smyslem doplní celek, v němž se hlasy vzájemně propletou a propojí. Hra hlasů, zvuků, šepotů, pískání a houpavých rytmů vytvoří most spojující africké hudební cítění vzešlé z každodenního života uprostřed přírody s městskou zkušeností evropského člověka. Lektorka, která si pro tento druh hledání vytvořila vlastní termín "afropean music" nabídne členům víkedového setkání možnost objevovat si vlastní a možná překvapující výrazové a hlasové prostředky a prožít si radostnou, energickou a emocemi nabitou hudbu, kde je každý jak sólistou, tak i součástí mnohohlasého sboru. Dílna je určená všem, kteří mají chuť, potřebu a odvahu zpívat, bez ohledu na míru zkušeností.

Anita Mahdia Daulne, původem z Konga, je zakladatelkou a bývalou členkou celosvětově proslulé vokální skupiny Zap Mama. Již řadu let se zabývá studiem afrických hudebních tradic, především polyfonním zpěvem Pygmejů, Buduů, Masajů, Zuluoů ad. a snaží se přiblížit africké dědictví zájemcům ze západního světa.

Více informací o Anitě Mahdii Daulne naleznete v sekci LEKTOŘI.

Dílna bude probíhat oba dva dny od 10 do 18h s pauzou na oběd v Druně, Křemencova 10, Praha 1, viz www.druna.cz
Cena 1900,- Kč, studenti, důchodci a osoby na rodičovské dovolené 1 750,- Kč. Kurz bude veden v angličtině a tlumočen do češtiny.

Přihlásit se můžete zde.

 

CZ / EN