ENCINAS Andrea (Velká Británie)

Andrea ENCINAS (Velká Británie)

 

 

Andrea Encinas pochází z Trinidadu, ostrovního státu v Karibském moři a bývalé britské kolonie. Vyrostla v hudební rodině a jak říká, hudba byla doma druhým jazykem. Tuto zkušenost a lásku k hudbě předala dál i svým dětem - všichni se profesionálně věnují hudbě nebo zpěvu.

První uměleckou disciplínou, kterou se začala zabývat, byl tanec. Už v 5 letech se stala jednou z hlavních tanečníc místního významného souboru. Do Velké Británie se přestěhovala v 18 letech a původně přijela studovat na zdravotnické škole. Našla zde ale také prostor a profesní uplatnění svého hudebního talentu.

Je spoluzakladatelkou sboru London Community Gospel Choir (LCGC - Londýnský komunitní gospelový sbor, viz www.lcgc.org.uk ) a v současné době je uměleckou vedoucí organizace British Gospel Arts (www.britishgospelarts.com), kterou založila v roce 1999 k propagaci a rozvoji gospelové hudby prostřednictvím vzdělávání, koncertů a výzkumné práce. Do Prahy s sebou přiveze přes 30 let zkušeností zpívání a vyučování spirituálů.

 

CZ / EN